Yalvaç Devlet Hastanesi'nde Başarılı Operasyon

Yalvaç Devlet Hastanesi'nde Başarılı Operasyon

Yayınlanma:
Yalvaç Devlet Hastanesi'nde Başarılı Operasyon

Yalvaç Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde yapılan ameliyatlar, hastalar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Yalvaç Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Op. Dr. Yasin HAYDAROĞLU ve Op. Dr. Dilşad GÖKTAŞ tarafından yapılan ameliyatlardan biri olan ve ocak ayı içerisinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Abdominal Histerektomi (TAH) ameliyatı sonrası hastanın şifa bularak memnun bir şekilde Yalvaç Devlet Hastanesi’nden ayrıldığı bildirildi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Op. Dr.Yasin HAYDAROĞLU, yaptıkları ameliyat ile ilgili şu bilgileri verdi:“Jinekoloji bölümünde bu ameliyat bizim için Total Abdominal Histerektomi (TAH) dediğimiz rahim, tüpler ve yumurtalıkların alınması operasyonudur. Bize uzun süredir devam eden şikâyetleri ile başvuran hastamızın rahatsızlığından kaynaklı olarak kronik kansızlık çektiği ve ileriki yaşlarda yumurtalık kanseri riskine karşı hastamızı korumak için kendisi ile konuşarak operasyon kararı aldık.

Başarılı bir operasyon ile hastamızı kalıcı olarak tüm şikâyetlerinden kurtarmış olduk. İki günlük hastanede müşahede ardından hastamızı mutlu bir şekilde taburcu ettik.Benzer şikâyeti olan çok fazla hastamız oluyor. Hastanemizde işlemlerimizi yapıyoruz. “ Ameliyatımız hastanın durumuna göre 1 ila 2 saat arası sürebilen bir operasyon. Sezaryen kesisi ile yani karnın altından yatay olarak yapılan bir kesi ile karnın içine girilerek uygulanıyor. Dikişi ameliyat sonrası 10. günde alıyoruz. Operasyondan sonra iki gün hastalarımızı hastanede müşahede altında tutuyoruz. Birinci günden sonra zaten ağrılar da geçmiş oluyor.” ifadelerini kullandı.

Instagram'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

Facebook'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

X'de bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.