Yalvaç’ın Genç Muhtarı Göreve Başladı

Yalvaç’ın Genç Muhtarı Göreve Başladı

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Nisan 2019 11:44
Yalvaç’ın Genç Muhtarı Göreve Başladı

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan yerel seçimlerde Bağkonak Köyü Muhtarlığına seçilen İsmail Başoda Yalvaç’ın genç muhtarlarından biri oldu. Başoda, 7 rakibini geride bırakarak Bağkonak’ta ipi göğüsledi.

Uzun zamandır yürüttüğü Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şube Başkanlığı sırasında Bağkonak ve çevre köylerde gösterdiği başarılı çalışmalarla dikkatleri üzerine toplayan İsmail Başoda, 31 Mart yerel seçimlerinde Bağkonak halkının büyük çoğunluğunun desteğini aldı. Alınan bilgiye göre 28 yaşındaki genç Muhtar Başoda, 7 rakibini uzak ara geride bıraktı ve 291 oyla Bağkonak Muhtarı oldu. Başoda ile birlikte Önder Coşkun, Yaşar Seyhan, Recep Özen, Ramazan Gürsal, M.Ali Yalvaç da Bağkonak İhtiyar Heyeti üyeliğine seçildiler.

İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra gazetemizi ziyaret eden Başoda seçimden önce ne söz verdiyse yerine getirmek için bir an önce çalışmalarına başlayacağını ifade etti. Başoda “Daha iyi şartlarda yaşayabileceğimiz bir Bağkonak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Seçim geride kaldı, ben değil ‘biz’ kazandık, şimdi bütünleşme zamanı, elele verip çalışma zamanıdır. Hedefimiz ayrım gözetmeden Bağkonak’ı tekrar büyütmek, ileri götürmektir” dedi.

ADD Bağkonak Şube Başkanlığı sırasında köy halkının sorunlarının çözümü noktasında elinden tüm gayreti gösterdiğini belirten Başoda, “Bir sivil toplum örgütünün başı olarak köyümüzün yaşadığı sıkıntıları yakından biliyordum. Bu sıkıntıların çözümü için gücümün yettiği ölçüde gayret gösterdim, köyümüzün sorunuyla ilgili yetkili kim ise ona ulaşmaya çalıştım, çoğu kez ulaştım, kimi sorunları çözdük, kiminde ise söz aldık. Köyümüzün sorunları için parti ayrımı yapmadan tüm siyasilere gittim yardım istedim. Örneğin bir zamanlar Yalvaç’ın en büyük kasabası olan, lisesi bulunan Bağkonak’ımızda şimdi okul yok, öğrencilerimiz başka köylere gidip gelmek zorunda. Buna bir son vermek üzere köy halkı ile elele verdik Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne gittik. İnşallah birkaç ay içinde okulumuza tekrar kavuşacağız. Köyümüzün ulaşımda yaşadığı sıkıntıları dile getirdim, göletteki sıkıntıyı DSİ’ye ilettim. Kendi imkanlarımızla Atatürk büstlerimizi yeniledik. Bunları yaparken bizden yardımlarını esirgemeyen herkese ve beni bu göreve layık gören Bağkonak halkına teşekkürü borç biliyorum. Bana olan güvenlerini boşa çıkarmayacak ve borcumu ödeyeceğim. Ayrıca bugüne kadar Bağkonak’ta taş üstüne taş koymuş herkese, gerek belediye başkanı gerek muhtar olarak hizmet etmiş herkese hizmetleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada Başoda ve Bağkonak İhtiyar Heyeti, 5 Nisan Cuma akşamı ilk toplantısı gerçekleştirdi . Toplantının ardından gazetemize bilgi veren Başoda “Bağkonak için İlk toplantımızı gerçekleştirdik. Köyümüz için yapılacak olan çalışmalar masaya yatırıldı, bu çalışmalar en kısa sürede hayata geçirilip halkımızla paylaşılacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.