Yalvaç'ta Şehitlerin İsmi Anıtta Yaşatılacak

Yemen Cephesi'nden Kurtuluş Savaşı'na Kadar Şehit Olan Yalvaçlıların İsimleri ve İzmir'in İşgaline Karşı Yalvaçlıların Çektiği Tepki Telgraflarının Yer Aldığı Panolar Yerleştirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Mart 2011 00:53
Yalvaç'ta Şehitlerin İsmi Anıtta Yaşatılacak

Yalvaç Belediyesi tarafından Şehitlik Anıtı'na, Yemen Cephesi'nden Kurtuluş Savaşı'na kadar şehit olan Yalvaçlıların isimleri ile İzmir'in işgaline karşı Yalvaçlıların çektiği tepki telgraflarının yer aldığı panolar yerleştirildi.

Yalvaç Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde Askerlik Şubesi önünde inşa adilen Şehitlik Anıtı'na eklemeler yaptı. Anıta yerleştirilen iki panoya, Yemen Cephesi'nde 8, Balkan Savaşları'nda 20, Çanakkale Savaşı'nda 160, Kurtuluş Savaşı'nda 88 ve 1. Dünya Savaşında 97 olmak üzere, şehit olan toplam 373 Yalvaçlının isimleri yazıldı.

Bu iki panonun ortasına ise, İzmir'in işgaline karşı Anadolu'dan çekilen ilk telgraf olan ve Yalvaç halkının tepkisini ifade eden telgraf metni yerleştirildi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.