Yere Altın Döküyoruz

Yere Altın Döküyoruz

Yayınlanma:
Güncelleme: 31 Ocak 2019 11:59
Yere Altın Döküyoruz

Isparta Belediyesi Mehmet Tönge Mahallesinde bir süre önce tamamladığı altyapı çalışmalarının ardından caddelerde asfalt işine başladı. Başkan Günaydın, şehrin altyapı ve asfaltlama çalışmalarında yüzde 95 oranına ulaşıldığını belirtirken, “Isparta’mıza 1300 km asfalt ve 1850 km uzunluğunda yağmur suyu altyapı çalışması gerçekleştirildi” dedi.

Isparta Belediyesi havaların biraz düzelmesiyle birlikte altyapı ve asfalt çalışmalarını kaldığı yerden aralıksız devam ettiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Mehmet Tönge Mahallesinde asfalt çalışmaları başlatılırken, devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Türkiye’de birçok ilde şantiyeler kapandı, yazı bekliyor. Biz biraz iyi hava bulduk ve asfalt çalışmalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.

ARKADAŞLARIMI ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM
Mehmet Tönge Mahallesinin öncelikle otobüs güzergahlarının yer aldığı ana caddelerden asfalt çalışmalarının başladığını dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “İlk günden birkaç sokağımızı bitirdik. Niyetimiz otobüs yollarını bir an önce bitirmek. Birkaç gün içerisinde ana yollarımızı bitirmiş olacağız. Yoğun bir çalışma içindeyiz. Bunun yanında asfalt kalitemizi ön planda tutuyoruz. Kaliteli olmayan bir iş hiçbir şey ifade etmez. Gece de gündüz de çalışsak kaliteyi ön planda tutuyoruz. Tüm arkadaşlarımı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu mahallemizin eski halini biliyorum, şimdi yeni halini de görüyorum. Asfalt bitince buranın değeri daha da artacak. Trafik çizgilerini de yapacağız” şeklinde konuştu.

Mehmet Tönge Mahallesinin altyapı sorununu daha önceden çözdüklerini hatırlatan Başkan Günaydın, “Bizim için her mahallemiz çok önemli, uzak yakın mahallemiz diye ayrım yapmıyoruz. Tüm Isparta’ya hizmet ediyoruz. Şehrimizi asfalt ve altyapı çalışmalarında yüzde 95 oranında bitirdik. Şehrimize 1300 km asfalt, 1850 km’de yağmur suyu altyapı çalışması gerçekleştirdik. Yine 15 bin adet dağıtılmış ızgara kondu. Geçen gün yaşanan fırtınanın ardından kuvvetli bir yağmur yağmıştı, Isparta testini yine yaptı. Çok iller sellerle boğuştu ancak Isparta’mızda böyle bir sorun olmadı. Bodrumumu sel bastı, su bastı gibi feryatlar yok. Yaşanabilir vilayet unvanını da boşuna almadık. Bu çalışmalar bana keyif veriyor. Aynı keyfi Mehmet Tönge Mahallesinde yaşıyoruz. Bitüm 3-4 kat zamlandı. 600 liraya aldığımız bitüm şimdi çok yükseldi. Yere altın döküyoruz demiştik, yine altın dökmeye devam ediyoruz. Bu güzel hizmetlerin mahalle sakinlerimize ve Isparta’mıza hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum” ifadelerinde bulundu.

MUHTAR UYSAL’DAN BAŞKANA TEŞEKKÜR
Başkan Günaydın’ın incelemelerine eşlik eden Mehmet Tönge Mahallesi Muhtarı Mustafa Uysal da, “Mahallemizde başlatılan asfalt çalışmalarından dolayı başta başkanımız olmak üzere tüm ekibine şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.