Yine Yalvaç, Yine Taşımalı Eğitim Krizi

İYİ Parti Isparta İl Başkanı Büyükçam Yalvaç ilçesindeki taşımalı eğitime dikkat çekti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Nisan 2022 16:04
Yine Yalvaç, Yine Taşımalı Eğitim Krizi

Başkan Büyükçam, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Dün Yalvaç kamuoyunda da yankı bulan taşımalı eğitimin hazin sonuçlarının yeni bir gösterisine de hep birlikte tanık olduk. Bu yıl ki eğitim öğretim yılının başında da Yalvaçımızın bazı köylerinden çocuklarımıza taşıma imkanı sağlamayarak, çocuklarımızı ve velilerini mağdur etmişlerdi. Çocuklarımız okullarına gidebilmek için 10 km ve fazlası yolları yürümek zorunda bırakılmış o küçücük bedenlere bu zulüm yapılmıştı.
 
Çocuklarımıza bu yapılanı normal karşılayan bu yanlış sistemin savunucuları ve uygulayıcıları bugün de sözleşmeleri biten servis hizmeti sağlayan kişileri suçlarcasına aynı pişkin yaklaşımla yeni ihale sureci bitene kadar taşıma hizmeti verilmeyeceğini utanmadan duyurmaktadır ve yine servisci arkadaşlarımızı suçlarken de dogru bilgi vermeyerek kamuoyunda kendi hatalarını örtbas etmenin peşindedirler.
 
Yalvaç'ta ki servisci kardeşlerimizin doğrudan temin teklifi vermediği gibi bir durum söz konusu değildir. 30 Mart 2022 tarihinde servis işiyle uğraşan arkadaşlarımız tarafından teklif verilmiş, fakat yeni müdür bey tarafından bu teklif kabul edilmemiştir. Servisciler de, öğrenci de, vatandaş da mağdur edilmiştir.
İktidar partisi milletvekilleri sizler o koltuklar da ne için oturmaktasiniz? Kurum müdürü ve kaymakam sözleşmenin biteceği tarihi bilmenize rağmen tedbir almayarak , seyirci kalarak ' nasıl olsa iki gün sonra unutulur , Yalvaçlı ses çıkarmaz' mantığı ile yaşattığınız mağduriyeti görmezden gelemezsiniz.  Orada yaşattığınız bu mağduriyet eğitim ögretim hayatlarini sekteye ugrattiginiz o küçük bedenlerin haklarını ellerinden almaktır. Yarattığınız tahribatın büyüklüğünü vicdaninizda hissedemeyecek durumdaysaniz zaten o koltuklar size fazlasıyla lükstür.
 
İktidar milletvekilleri ve ilgili bürokratlar; oturduğunuz makam kriz çıkarma ve seyretme yeri değil çözüm üretme yeridir. Hele hele kamuoyuna yanlış bilgi verme yeri hiç değildir. Köyde yaşayan öğrencimizi göz ardı ederek köylerimizde ki öğrencilerimizin eğitim ve öğretimini sekteye uğratmaya da hakkınız yoktur.
Devlet imkanıyla görevini yerine getirmeyen bu yanlış zihniyetteki kişilerin duyarsızlığı karşısında, kendi imkanlarıyla bu hizmeti sağlayan, bu duyarlılık ve bilinçte olan muhtarlarımıza da, öğrencilerimizi okullarına ulastirmalarından dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.