YÖK'ten Fen Ve Mühendislik Öğrencilerine 14 Milyon TL Burs Desteği

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesininde dahil olduğu programa Yükseköğretim Kurulu tarafından üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek amacıyla fen ve mühendislik öğrencilerine AR-GE ve burs desteği sağlandı.

Yayınlanma:
YÖK'ten Fen Ve Mühendislik Öğrencilerine 14 Milyon TL Burs Desteği

Yükseköğretim Kurulu tarafından üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek amacıyla fen ve mühendislik öğrencilerine AR-GE ve burs desteği sağlandı.

Bu kapsamda Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesininde dahil olduğu programa güz dönemi için 28 devlet üniversitesinde öğrenim gören fen ve mühendislik alanında 140 lisans programına kayıtlı 4.788 öğrenciye toplam 14.201.766 TL uygulamalı iş yeri eğitim desteği ücreti aktarıldı.

2021-2022 güz dönemi için 28 devlet üniversitesinde öğrenim gören fen ve mühendislik alanında 140 lisans programına kayıtlı 4.788 öğrenciye toplam 14.201.766,22 TL uygulamalı iş yeri desteği eğitim ücreti aktarıldı.

Öğrenciler içinde bulunduğumuz 2021-2022 bahar dönemi için 5.412 TL destek alabilecek.Sanayi eğitimine verilen desteklerden yararlanan öğrenci sayısı en fazla olan üniversiteler sırasıyla Bursa Teknik, Gaziantep, Isparta Uygulamalı Bilimler, Afyon Kocatepe, Marmara ve Gazi Üniversitesi oldu.

Destekler öğrencilerin yetkinliklerinin sanayi ve iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verebilmesini, öğrencilerin iş becerisinin artırılmasını, iş piyasasını tanımalarını, yükseköğretimde uygulamalı eğitimin ve işyeri eğitiminin artırılmasını ve üniversite-sanayi iş birliğinin güçlendirilmesini amaçlıyor.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.