Diasporada 2015 Paniği

ABD'deki Ermeniler tarafından, 1915 olaylarında mülklerine el konulduğunu iddia edenlerin varislerine tazminat talebiyle Türkiye Devleti

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Ekim 2010 21:18
Diasporada 2015 Paniği

ABD'deki Ermeniler tarafından, 1915 olaylarında mülklerine el konulduğunu iddia edenlerin varislerine tazminat talebiyle Türkiye Devleti, Merkez Bankası ve Ziraat Bankası'na karşı Temmuzda açılan davanın, "karşı tarafta, son yıllarda açılan diğer davalardan sonuç alamaması ve 2015 yılına yaklaşılması nedeniyle oluşan paniği yansıttığı' belirtildi.

ABD'de özellikle son yıllarda başta terör örgütü PKK, Kıbrıs ve Ermenistan konularında Türkiye aleyhinde açılan davalarda Türk tarafını savunan Saltzman & Evinch hukuk firmasının ortaklarından, Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) Başkanı Günay Evinç, "Ermeni tazminat davaları 2005'ten itibaren müthiş düşüşte. Bu açıdan, Davoyan davasının bugünlerde (Temmuz ayının sonunda) açılması bize ilginç geliyor. Bana göre, Davoyan davasının bu aşamada açılması, Daşnak siyasi bakış açısından bir paniği yansıtıyor. (1915 olaylarının yıldönümü olan) 2015 yaklaşıyor. Bu yüzden panik içindeler" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dünya