Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök Görevine Başladı

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök Görevine Başladı

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Nisan 2019 09:07
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök Görevine Başladı

31 Mart yerel seçimlerinin galibi Ak Parti Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, mazbatasını alarak görevine başladı.

3 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 14.00'de Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, Ak Parti İlçe Başkanı Mevlüt Doğanay, partililer ve kalabalık bir toplulukla İlçe Seçim Kuruluna gelen Veli Gök, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Muhammed Arslan'ın elinden aldı.

Ak Parti'den İl Genel Meclisi Üyesi ve Belediye Meclisi Üyesi seçilen hemşehrilerimizin de mazbatalarını teslim eden Hakim Muhammed Arslan, hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve beraberindekiler mazbata töreninin ardından Kaymakam Abdullah Akdaş'ı da ziyaret ettiler. Kaymakam Akdaş, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve ekibini kutlayıp, projelerini gerçekleştirmesi dileğinde bulundu.Daha sonra Belediye önünde kurban kesilerek dualar eşliğinde kendisini bekleyen halkı selamlayan Veli Gök, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Eğirdir'deki demokrasi şöleni bir farklıydı. Bu farklılığı sizler yarattınız değerli kardeşlerim. Hem aday adaylığı sürecinde hem de seçim kampanya döneminde Eğirdir kendisine yakışan şekilde bir seçim yaptı ve sandıkta gereğini ortaya koydu. Bu saatten sonra seçilmiş belediye başkanı olarak belediye meclis üyeleri olarak, il genel meclisi üyeleri olarak Eğirdir'in her konuda; eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, tarımda, sporda, her türlü vebalini biz ekip olarak üzerimize aldık. Eğirdir'in gençliğinin sorumluluğu bizde, bayanlarımızın sorumluluğu bizde, atalarımızın ve yaşlılarımızın sorumluluğu bizde, inşallah önümüzdeki süreç içerisinde hangi partili olduğuna bakmadan, kime destek verdiğine bakmadan, 17 bin 500 nüfus merkez olmak üzere ilçemizin tamamına 32 bin 500 nüfusa bir ekip olarak 5 yıl, 24 saat değil 48 saat güçle çalışacağız. seçim sürecinde zaman zaman ifade ettik, dedik ki; belediye çalışanlarımız, belediye personelimiz, rahat olun. işiniz gereğini yapın, ekmek paranızı kazanın. Belediye personelimize tekrar söylüyorum; hangi partide olduğu, kime destek verdiği penceresinden biz bakmıyoruz. Biz üretimine bakıyoruz, becerisine bakıyoruz, işinin hakkını verdiğine bakıyoruz. İşadamlarımız ve esnaflarımız da bizim her zaman başımızın tacıdır. Hep ifade ettik; eğer bir esnaf küçük bir dükkan açarak, kendi işimi kendim kuracağım kendi ayaklarımın üzerinde duracağım diyerek yola çıkmışsa, kardeşlerim bizim başımızın tacı.Hele bir kişi yanında çalıştırıyorsa biz onun elini öperiz. Tüm işadamlarımız ve esnaflarımız Türkiye Cumhuriyeti Eğirdir Belediyesi Kurumunu artık arkanızda bir dağ olarak görün ve güvenin, her zaman orada duracağım. Buradan tüm vatandaşlarımıza şu mesajı vermek istiyorum: Dünden daha çok dünyada birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Dolayısıyla 32 bin 500 nüfus tek bir ekip olarak çalışmak zorundayız. Torunlarımız bize diyor ki; Bizim için Eğirdir'e gelecek hazırlayın! Bizim için Türkiye'yi iyi hazırlayın, ama bunun yanında Atalarımız da diyor ki; Biz bugüne kadar gereğini yaptık, bundan sonra Türkiye'nin geleceğini sizlere emanet ediyoruz. Dolayısıyla gençlerimiz, torunlarımız için güzel bir Türkiye hazırlamalıyız. Atalarımızın nasihatını tutuyoruz. Gençlerimizi dikkate alıyoruz.

Süreç içerisinde vermiş olduğu tüm destekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.