Eğirdir Gölünde Av Yasağı Başladı

Eğirdir Gölünde Av Yasağı Başladı

Yayınlanma:
Eğirdir Gölünde Av Yasağı Başladı

Türkiye'de 11 ilde bulunan ve içinde Eğirdir gölünün de yer aldığı göl ve sulak alanlarda, sazangillerin av yasağı 1 Mart tarihinden itibaren başladığı bildirildi.

Avrasya Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı İlhan Bal, yaptığı açıklamada; Ege, Akdeniz ve Güneydoğu’nun batısındaki bazı illerde bulunan sulak alanlar ve göllerde bulunan sazangillerin avına üreme mevsiminin başlaması dolayısıyla 1 Mart’tan itibaren av yasağı geldiğini belirtti.

GÖLLERDEKİ AV YASAĞI 31
MAYIS’A KADAR DEVAM EDECEK
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan av yasağının 31 Mayıs’a kadar devam edeceğini ifade eden Bal, şunları kaydetti: “Bu tarihler arasında Adana, Antalya, Aydın, Denizli, Gaziantep, Hatay, Isparta, İzmir, Kilis, Mersin, Muğla, Osmaniye illerinde sazan, kadife, siraz, yayın, tatlı su kefali (akarsular hariç) diğer türler için avlanma yasağı başlamıştır. Avcılarımızın yasağa riayet etmeleri konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum