Ekonomimiz uçuşa geçti!

Vatandaşımız açsa, borçlu ise, hacizli ise…

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Ekim 2019 14:50
Ekonomimiz uçuşa geçti!

İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan, Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Ekonomimiz uçuşa geçti” şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi. Tandoğan, “Ülkemizin ekonomisi can çekişirken, çıkıp nutuklar atmayın” dedi.

İYİ Parti Isparta İl Başkanı Özgür Tandoğan, Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Ekonomimiz uçuşa geçti” şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi. Tandoğan, yaptığı yazılı açıklamada; “Türkiye ekonomisi, Uluslararası Para Fonu tarafından gelişmekte olan piyasa ekonomisi olarak tanımlanan bir ekonomidir. Bu hükümetimizin yandaşları tarafından yazılıp çizilen ama aslı astarı olmayan açıklamadır. Çünkü ekonominin yakın gelecekteki performansına ilişkin soru işaretleri sürüyor. Bu dönemde devletin nihai tüketim harcamaları yüzde 3.3 artarken, özel sektörün sermaye yatırımları aylık bazda yüzde 7,4 ve yıllık bazda yüzde 22,8 düştü. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yaşanan kur ataklarının ardından büyük bir resesyon ve 'Türkiye küçülecek' beklentilerine rağmen kuvvetle muhtemel yıl sonunu pozitif büyümeyle kapatmaya hazırlanıyoruz." dedi. Demesine dedi de şubat ocaktan iyi olmadı, martta şubattan iyi geçmedi. Nisan, Mayıs. Haziran, Temmuz, Ağustos, hatta ve hatta eylül hiç birinden iyi geçmedi” ifadelerini kullandı.

SESİ GÜR ÇIKANLARA ARTIK İNANMIYORUZ
Tandoğan, “Kim ne söylerse söylesin, vatandaşı kandırmak için istediği yalan rakamları, hedefleri, açıklamaları yapsın. Ben şimdi soracaklarımı bilmek istiyorum; Tencere de yemek kaynıyor mu? Kredi kartı borçları ne kadar arttı? Protesto olan senetler de durum ne? Çek senet ödenebiliyor mu? Isparta da kaç esnaf kardeşimiz iş yerini kapattı? İş yerini elindekini avucundakini harcayarak ayakta tutmak isteyen esnafımız siftah edebiliyor mu? İşçi ve memur kısaca maaşla çalışan kardeşlerimizin ev kirası, doğalgaz, elektrik, v.s zamlarından sonra eve 250 gram et alacak paraları kalıyor mu? Bana rakam vermişsiniz boş, grafiklerle anlatmışsınız hikaye, televizyonlar da bas bas bağırıp müjdeler vermişsiniz valla masal hepsi de… Vatandaşımız açsa, borçlu ise, hacizli ise, o karttan çekip bu karta para yatırarak takipten kurtulmanın çabasında ise, esnaf siftah edemezken bir de gelen elektrik, doğalgaz ve akaryakıt zamlarıyla boğuşuyorsa, ülke de üretimi bitirip, sanayi ve fabrikalar satılıp dışarıdan ithalat arttıysa, hayvancılığı bitirip kalan az miktardaki büyük ve küçük baş hayvana samanı yurtdışından alıyorsanız hiçbir şey söylemeyin. Lütfen susun artık… Ülkemizin ekonomisi can çekişirken, çıkıp nutuklar atmayın… Sesi gür çıkanlara artık inanmıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.