Emekli Çiftçiye 5 Bin Lira Ödenecek Mi?

"Üretimi Bizim Çiftçileriz Yapıyor, Sofralarımızı Boş Bırakmıyor"

Yayınlanma:
Emekli Çiftçiye 5 Bin Lira Ödenecek Mi?

Isparta Ziraat Odası Başkanı ve İl Koordinasyon Başkanı Mustahattin Can Selçuk, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılı vesilesiyle 1 kereye mahsus verilen 5 Bin lira ikramiyeden ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi)’ne kayıtlı çiftçi emeklilerinin de faydalanması gerektiğini söyledi.

Başkan Selçuk, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Ş. Şemsi Bayraktar’ın bu konuyu yakından takip ettiğini ve Ankara’da temas halinde olduğunu belirterek açıklamasında; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Cumhuriyetimizin 100. yılında emeklilerimize 1 sefere mahsus verilen 5 Bin liraları bazı emeklilerimiz aldı, bazı emeklilerimiz alamadı.

Tabi bizi ilgilendiren bölüm, bizim odamıza kayıtlı ve ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi)’ne kayıtlı emekli olan çiftçilerimiz bizim devletimizin verdiği 5 Bin liralardan faydalanamadı. Bizim başta Sayın cumhurbaşkanımıza, çalışma sosyal güvenlik bakanımıza, çiftçilerimiz adına ricam şudur; ‘Üretimi bizim çiftçileriz yapıyor. Sofralarımızı boş bırakmıyor.

Bir an önce bu 5 Bin liralardan bizim odamıza kayıtlı üyelerimizin ve çiftçilerimizin faydalandırılmasını Isparta Ziraat Odası Başkanı ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı olarak çok rica ediyorum’. Sayın Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar da bu konunun yakından takipçisidir.

Genel başkanımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. Ankara’da bu konuyla ilgili temaslarda bulunuyor. Kendisine de emek ve gayretleri için tüm çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Instagram'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

Facebook'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

X'de bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.