En iyi Dostları BerlusCONİ

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İtalya Başbakanı Berlusconi'nin üç Amerikan başkanını da desteklediğini belirtti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Aralık 2010 22:04
En iyi Dostları BerlusCONİ

Kazakistan'da düzenlen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) zirvesine katılan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’yi  ''ABD'nin en iyi dostu'' ilan etti.

ZİRVEYE DAMGA VURACAK KONULAR
WikiLeaks’in ABD Dış İşleri Bakanlığı’ndan sızdırılan 260 bin belgeyi yayınlamasının ardından liderleri ilk kez biraraya getiren yedinci AGİT zirvesinde, Afganistan'da istikrarın sağlanması, terörizmle mücadele, Yukarı Karabağ, nükleer denemelerin engellenmesi ve füze savunma sitemleri başlıklarının masaya yatırılacağı ikili görüşmeler damgasını vuracağa benziyor.

İTALYA ÜÇÜNE DE DESTEK VERDİ

İtalyan basınında yeralan haberlere göre AGİT vzirvesi için Kazakistan’ın Astana kentinde bulunan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile görüştü. Görüşme sırasında Clinton, Berlusconi’yi ''ABD’nin en iyi dostu'' ilan ederken, bunun gerekçesini de ''İtalya üç ABD başkanına da tutarlı destek verdi'' şeklinde açıkladı.

Yaklaşık yarım saat süren ikili görüşmede ayrıcaClinton’ın, ''Daha iyi bir dostumuz yok. Son yıllarda Berlusconi’nin Bush, Clinton ve Obama yönetiminine verdiği desteği, hiç kimse hiç kimse aynı tutarlılıkla ABD yönetimine vermedi'' ifadesini kullandığı bildirildi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dünya