Hesabını Yapabilselerdi Sosyal Konut Üretirlerdi

Hesabını Yapabilselerdi Sosyal Konut Üretirlerdi

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Mart 2019 14:59
Hesabını Yapabilselerdi Sosyal Konut Üretirlerdi

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, 600 TL taksitle sosyal konut sözüne ‘O parayla baraka bile yapamaz’ diyenlere yanıt verdi. Başdeğirmen, “Siz o hesabı yapabilseydiniz zaten şimdiye kadar sosyal konut üretirdiniz. Söz veriyoruz. Sosyal konutu biz yapacağız” dedi. Başdeğirmen’in programına eski Milletvekili Said Yüce’de katıldı.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Bahçelievler Mahallesinde Palaoğlu Kıraathanesinde vatandaşlarla buluştu. Belediyeyi halkın görüşlerini alarak yöneteceklerini aktaran Başdeğirmen, “Isparta’yı bir adım ileri götürmek, Türkiye’yi bir adım ileri götürmektir. Eğer biz 5 yıllık süre içinde 30 yıllık hizmet verebilirsek o zaman belediye başkanı seçilmemiz anlam taşır. Amacımız Isparta’da vatandaşın refah seviyesini yükseltmek, yüzünü güldürmek. Bir yola çıktık. Tüm mahallelerimizi tek tek tek dolaşıyoruz. Esnafımızı geziyoruz. Bu memleketi idare etmeye talip olarak kendimizi tanıtıyor, vatandaşın fikirlerini alıyor. Ona göre projelerini hazırlıyoruz” dedi.SOSYAL KONUTU BİZ YAPARIZ
Vatandaşın belediyeden en çok sosyal konut beklentisi olduğunu kaydeden Başdeğirmen, “Dar gelirli vatandaşımız kimseye muhtaç olmayım diyerek başını sokacak bir ev istiyor. Koku, şehir içi trafik, ITKM de bu şehrin ana sorunları. Göreve geldiğimizde hepsini çözeceğiz. Bunun yanında mahalleler sosyal tesis istiyor. Kadınlar kendilerinin vakit geçirebileceği yerler istiyor. Engelliler, yaşılar dezavantajlı gruplar özel bakım merkezleri istiyor. Öğrencilere spor alanları, aktivite alanları istiyor. Bunların hepsi bir belediyenin çok kolay yapacağı işler. Son 10 yılda bu şehirde bir tek kontu üretilmemiş. Türkiye’nin birçok yerinde Isparta’da beldeler de bile sosyal konut yapılmış. Bu eksikliği biz tamamlayacağız. 600 TL taksitle konut yapacağız dedik. O parayla barınak bile yapamaz demişler. Nereden biliyorsun yapamayacağımızı? Demek ki hesabı yapmamışsın. Zaten o hesabı yapabilseydin, sosyal konutu yapabilirdin. Hesap yapmamışlar dar gelirli ev sahibi olamamış. Biz bunu yaparız. Kimsenin şüphesi olmasın. İlk dönemde 5 bin konut üreteceğiz” dedi.ISPARTA’NIN PARASI ÇAR ÇUR EDİLMEYECEK
Göreve geldiklerinde Isparta’nın parasının çar çur edilmeyeceğini söyleyen Başdeğirmen, “Sizlerin ihtiyacı olan işlere para harcanacak. Adaletli, dürüst, eşit şekilde hizmet verilecek. Bir kişinin bir kesimin değil siz vatandaşın emrinde olacağız. Bugüne kadar Isparta’ya kim hizmet etmişse teşekkür ediyoruz. Biz 31 Mart’ta değişimi siz yapın, gelişimi biz yapalım diyoruz” dedi.

BAŞDEĞİRMEN’E ‘YÜCE’ DESTEK
AK Parti Isparta eski Milletvekili Said Yüce’de Isparta’ya gelerek Başdeğirmen’in seçim çalışmalarına katıldıç Bahçelievler Mahallesi’ndeki buluşmaya katılan Yüce, “Isparta’nın 31 Mart seçimlerinde gerekeni yapacağından endişemiz yoktur. Isparta’nın turizm potansiyelini canlandıracağız, ekonomisini, tarımını canlandıracağız” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.