İnceayan CHP Merkez İlçe Başkanlığına Aday

İnceayan CHP Merkez İlçe Başkanlığına Aday

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Aralık 2019 11:46
İnceayan CHP Merkez İlçe Başkanlığına Aday

12 Ocak tarihinde yapılacak olan CHP Merkez İlçe Kongresinde Merkez İlçe Sekreterliği görevini yürüten Erdal İnceayan, Merkez İlçe Bakanlığına adaylığını açıkladı. Partisinin il merkezinde adaylık açıklaması yapan İnceayan, partisini büyütmek için projeleri olduğunu kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Sekreteri Erdal İnceayan, 12 Ocak tarihinde yapılacak olan Merkez İlçe Kongresinde Merkez İlçe Başkanlığına Aday olacağını açıkladı.

Partisinin il merkezinde yönetim kurulu adayları ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Erdal İnceayan, “Ben, 51 yaşında Fatma hanımla evli Yiğit ve Efe isminde biri Maden Mühendisi diğeri SDÜ Spor Bilimleri 1. sınıf öğrencisi 2 çocuk sahibi emekli askerim. 26 yıl şerefle TSK elbisesi giymiş, bu sürede 22 yıl yönetici konumlu görevler almış ülkenin tüm coğrafyasında 7 atama görmüş 11 yılı doğu ve güneydoğu olmak üzere hizmet vermiş bir kardeşinizim. Isparta’nın yerlisi ve Karaağaç Mahallesi nüfusundanım. Partimizde 4 yılı dolu dolu, mahalle temsilciliği, ilçe ve il delegelikleri, Emek büro kurucu sekreterliği ve Merkez İlçe sekreterliği görevlerini icra ettikten sonra, görev aldığım süre zarfındaki tecrübelerim, edinimlerim ve her anlamda vakıf olduğum, deneyimlerden çıkardığım sonuçlarla, partime İlçe Başkanı noktasında hizmet etmek için buradayım ve adayım. Beni ve Yönetim Kurulumuzda görev alacak arkadaşlarımı tercih etmeniz halinde sizlere sunmaya çalışacağımız hizmet, proje ve düşüncelerimizi arz edeyim” dedi.

İnceayan, açıklamasında “Genel merkez politikaları konusundaki sorumluluklar, parti kuralları dahilinde bağlı örgütlerimiz aracılığı ile silsile yolu takip edilerek gerçekleştirilecektir. Millet ittifakı işbirliği süreci Genel Merkezimizin belirlediği ve belirleyeceği yol ve yöntemlerle devam ettirilecektir. Sevgi ve saygı dilini geliştirecek, iletişim ve tartışma kültürümüze ivme kazandıracağız. Üye profilini hareketli hale getirerek, etkinliklerin daha anlamlı ve dikkat çekici olması sağlanacak. Yönetimlerin güvenilir, çalışkan ve temsil kabiliyeti yüksek bireylerden oluşmasını değerli bulmaktayız, kıymetli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla bu konulara özen göstereceğiz. Alanlar mümkün olduğunca işgal edilecek. Dernekler, odalar ve sendikalarla etkin bir iletişim ve temas sağlanacak. Görsel ve yazılı basın mutlak suretle en etkili şekilde kullanılacak. Danışma komisyonları, özel önem verdiğimiz birimler olup, ekonomi, sağlık, ziraat, hayvancılık, yerel yönetimler, STK'lar, çevre ve hayvan hakları ile aile ve kadın odaklı komisyonları süratle kuracağız.Komisyon kararları, yönetim kurulu kararlarımıza prensip kararı oluşturacak olup, Genel merkeze kadar İl başkanlığımız ve üyelerimiz ile mutlak suretle paylaşılarak değerlendirilecektir.

Etkinlikler için gerekli kaynak yaratma çabalarımız Parti okulu projelerinde uygulanmakta olan usul ve esaslarla imece ve doğru yerde doğru kaynak kullanımı esaslı olacak.

Ulaşılamayan üye kalmayıncaya kadar temas kurulacak ve bu çalışmalar belgelenecek.

Üyesi olmayan köy kalmayacak. Yetersiz sayıda üye bulunan mahallelerde üye kazanımına önem verilecek.

Üye kazanımları doğru referans ve detaylı incelemeler ile nitelikli, dokunulabilen, etkin ve parti disiplinini özümsemiş kişilere yönelik olarak yürütülecek.

Mevcut "İntranet" sistemi daha etkin halde tutularak detaylı bilgi donanımı içeren bilgi havuzu oluşturulacak.

Geçmiş 10 yıla ait seçim sonuçları ve analizleri elimizde mevcut olup, oy düşmesi yaşanan mahalle ve köylerdeki nedenler yerinde araştırılarak, giderilmesi ve oy yüzdelerimizi arttırıcı plan ve programların tatbikine ivedilikle başlanılacak.

Eğitim faaliyetleri planlı ve periyodik olarak 3'er aylık dilimlerde takvimlendirilerek, öncelik yeni üyeler olmak üzere icra edilecek. (ÜTSE)
Parti akşam-gece faaliyetleri ile daha çok kullanılır, her zamana hitap edecek şekilde düzenlenecek.

Üyelerimizle yaptığımız 3 aylık değerlendirme toplantıları şeffaf ve gerçek bilgi ve belgeler ile rakamlar üzerinden düzenli bir şekilde aktarılacak.
Gençler ve Kadınlar olmaz ise olmazımız olup, belirleyecekleri çalışma sistemlerine maddi ve manevi kaynak bulunacak. Daha işlevsel hale gelmeleri için koordineli ve programlı çalışılacak.

İlkesiz, heyecansız, umutsuz duruşlar ve söylemler terk edilerek; Kararlı, azimli ve cesur söylemler öne çıkartılacaktır.

Hak, Hukuk ve Adalet söylemimiz her alanda slogan olacak. Partimize yönelik saldırılar basın ve hukuk yolu ile mutlaka ve süratle cevaplandırılacak.

Çalışmalar İl Başkanlığımızla büyük bir dayanışma saygı, sevgi ve iletişimle en samimi şekilde tesis edilerek yürütülecek.

Telefonlarımız 24 saat açık tutulacak, üyelerimiz ile iletişim sorunu yaşanmayacak.Oluşturulacak yönetim kurulumuzda yürütme kurulu haricinde;
Ekonomi, STK'lar, Sağlık ve Çevre, Yerel yönetimler, Gençlik ve Kadın örgütlenmeleri, Ziraat ve Hayvancılık, Teknoloji ve Bilim, Kültür ve Sanat, Üniversite yapılanması, Basın ve Halkla ilişkiler, Şiddet, istismar ve hayvan hakları konularından sorumlu Başkan Yardımcılıkları bulunacak.
Muhtarlarımız ile iletişim çok değerli ve etkin tutularak, sorunların tespiti ve değerlendirilmesi ile sokak örgütlenmesinin teşkiline hız verilecek. Öbek yapılanması sizlerin de büyük gayretleri ile oluşturularak etkin işlerlik kazandırılacak.

İlimizde bulunan iki Üniversite ve 90 bin öğrenci gençlik kollarımız için en önemli kaynak olup, gençlik ağırlıklı komisyonlarla bu alanda güçlü ve devamlılık arz eden örgütlenme yapısı oluşturulacak. Bu konu bizzat tarafımca da özenle takip ve kontrolde tutulacaktır.

Toplum nazarında bizleri terörist ilan eden, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik krizi, KHK’ ları, tutarsız dış politikayı, görmezden gelerek gerçeği yansıtmayan verilerle halkımızı kandıran AKP hükümetine ve çıkarcı yandaşlarına, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde altı ok ruhunu damarlarında hisseden bizler, Demokratik ve üniter rejimi sonuna kadar savunan gerçek Kuva-i Milliyeci ve devrimciler olarak, Kurtuluş ve kuruluşun temsilcisi, ülkenin gerçek evlatları ve savunucusu olduğumuzu anlatacak ve öğreteceğiz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ‘’Benim en büyük iki eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir.’’ Deyip tarafımıza kaybedilmemek üzere teslim edilen bu iki mirasa ölümümüz pahasına sahip çıkacak ve koruyacağız.

Misyonumuz, güncellediğimiz tüm program ve projelerle ülkemizin ileri medeniyetler seviyesine ulaşma siyasi kararlarını halkımıza usanmadan anlatmaktır. Dürüst, ilkeli ve emeğe saygılı olarak, yarın iktidar olacakmışçasına hazır ve aktif olmaktır.

İktidara talip olduğumuzu, yapılacak her seçime hazır olduğumuzu her yerde ve her şekilde vurgulayacağız.

Cümlelerimi Atatürk’ün ‘’ Vatanını En Çok Seven, Görevini En İyi Yapandır’’ sözleri ile sonlandırırken, kaybedeni olmayacak 37. Olağan Kongrelerimizin kazasız ve belasız. Dostluk ve bayram havasında partimize yakışan Demokratik ve çağdaş anlayışla sonlanmasını diler saygılarımı sunarım” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum