Kazak Askerlerini Eğiteceğiz

Kazakistan Savunma Bakanı Adil Caksıbekov, Türk subaylarının Kazak askerlerine bilgi ve birikimlerini aktardıklarını söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ekim 2010 18:23
Kazak Askerlerini Eğiteceğiz

Türkiye'nin Kazakistan Büyükelçisi Lale Ülker'i kabul eden Kazakistan Savunma Bakanı Adil Caksıbekov, Türkiye ile Kazakistan arasında çok sıcak ilişkiler bulunduğunu, bu ilişkilerin her geçen gün gelişerek çeşitlendiğini söyledi.

Türkiye'nin savunma konusunda Kazakistan'ın önemli ortaklarından biri olduğunu ifade eden Caksıbekov, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in bu yıl içinde Türkiye'ye yaptığı en son seyahatte askeri alandaki işbirliğinin ivme kazandığını vurguladı.

190 Kazak gencinin, Kazakistan Silahlı Kuvvetleri'nde subay olmak üzere Türkiye'de, Türk subayları tarafından eğitildiğini belirten Caksıbekov, 'Kazakistan'daki Spassk askeri eğitim merkezinde de yaklaşık 500 Kazak askeri Türk subayları tarafından eğitimden geçiriliyor. Askerlerimizin Türk subayları tarafından eğitilmesini çok önemsiyoruz' diye konuştu.

Kazakistan ile Türkiye'nin ortak askeri tatbikatlar yapabileceğini söyleyen Caksıbekov, önümüzdeki yıl yapılacak Altın Baykuş adlı askeri tatbikata, Türkiye'nin de katılmasını istedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler