Millet Bahçesi Karlı Olmaz, AVM Yapalım

Ah şu çevreciler… Bir kaşık suda fırtına koparıyorlar yine… Neymiş efendim, Salda Gölü çevresine Millet Bahçesi yapılamazmış… Millet aya çıkıyor, biz Salda Gölü’nün etrafına Millet Bahçesi yapamayacakmışız.

Millet aya çıkıyor deyince, aklıma geldi. Aslında Salda Gölü’ne yapılacak olan millet bahçesi, evrensel mesajlar içeriyor.

Zira Salda Gölü, Mars’a olan benzerliğiyle bilim insanlarının da dikkatini çekiyor. Orada ciddi bilimsel çalışmalarda yapılıyor. Hatta ‘Mars’ı anlamak için Salda’ya bakın’ diyen bilim insanları var.

Aya duble yol yapamadık belki ama Mars’a Millet Bahçesini yapacağız hamdolsun.

Bu tür projelerde sığ düşünmemek lazım. Salda Gölü’ne yaklaşık 45 dakika mesafede olan Lisinia Doğal Yaşam Köyü var. Oraya da ivedilikle bir AVM yapılmalı. TOKİ, imar planı falan beklemeksizin burası için de bir ihale açmalı.

Bir kaşık suda fırtına koparan bu çevreci tipler yine yaygara yapıyor. Neymiş efendim, Mimarlar Odası’nın hazırladığı raporlar varmışmış, koruma mevzuatına aykırıymışmış, insanlığın ortak mirasıymışmış… Hükümetimiz, çevreciliği, koruma mevzuatını, insanlığın ortak mirasını sizden öğrenecek değil ya…

Velev ki; Salda Gölü bu proje sonrasında geri dönüşü olmayacak zararlar gördü. Olsun efendim. Salda zarar görürse, Gölcüğümüz var. Eğirdirimiz var… Bizde insanlığın ortak mirası biter mi… Onlar da geri dönüşü olmayan zararlar görürse (ki yakındır) Millet Bahçelerimiz, havaalanlarımız, köprülerimiz var. Onlar insanlığın ortak değeri değil mi?

Siz bu çevreci tiplere bakmayın, “Bütün anne- baba, çocuklar hep birlikte Salda Gölü Millet Bahçesi’nde şöyle yatıp yuvarlanın"

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Bora TÜFEKLİ Arşivi
SON YAZILAR