Neden Günaydın'la Birlikteler?

Neden Günaydın'la Birlikteler?

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Mart 2019 09:49
Neden Günaydın'la Birlikteler?

Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) iki yeni ve bir de ikinci dönemine giden belediye meclisi üyesi adaylarından ‘Neden Günaydın’la siyaset ve birlikte hizmet’ konusunda çarpıcı açıklamalar geldi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) eski Başkanı Batuhan Güldiken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler Kurulu eski Başkanı Gözde Çağlar ve hali hazırda belediye meclisi üyesi ve yeni dönem Başkan Günaydın ile ‘hizmete devam’ diyen Alevi Bektaşi Derneği Üyesi İbrahim Can ortak basın açıklaması yayınladı. Ortak basın açıklamasında ‘Atatürkçü Düşünceyi Isparta ile buluşturma’, ‘Kadınların hak ettiği ilgiyi görmesi’ ve ‘Birlikte kardeşçe yaşama ve ötekileştirilmeme’ konularına vurgu yapılarak, “Bunun için Başkanımız Günaydın diyoruz” görüşlerinde bulunuldu.

GÜLDİKEN: ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYİ ISPARTA
İLE BULUŞTURMAK İÇİN BAŞKANIM GÜNAYDIN
ADD eski Başkanı Batuhan Güldiken yaptığı açıklamada, 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Başkan Günaydın ile MHP çatısı altında belediye meclisi üyesi adayı olduğunu dile getirerek, kendisinin hayatı boyunca hep Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı yaşadığını ve bunu bir hayat felsefesi olarak gördüğüne vurgu yaparak şunları söyledi:
“Ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde Sayın Başkanımızın davetini asla geri çeviremezdim ve koşarak onunla beraber siyaset yapmaya geldim. Milli bayramlarımızın unutulduğu, Atatürk’ün bazı meczuplar tarafından aşağılandığı, Cumhuriyet değerlerinin ayaklar altına alınmaya çalışıldığı günümüzde, bu değerlere sahip çıkabilmek, çağdaş ve medeni bir Türkiye özlemine katkı sağlayabilmek için Günaydın Başkanımla birlikte aday oldum. Kendisinin milli bayramlardaki coşkulu etkinlikleri, spor ve kültür kompleksi, büyük kütüphane ve müze için Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ismini vermesi, Atatürk değerlerini ve milli ekonomisini düstur edinmesinden dolayı Sayın Başkanımla birlikte yürümek benim için bir onurdur. Atatürkçü Düşünceyi Isparta ile buluşturmak için Başkanım Günaydın diyorum”

ÇAĞLAR: KADINLARIMIZIN HAK ETTİĞİ İLGİYİ
GÖRMESİ İÇİN BAŞKANIM GÜNAYDIN
Uzun yıllar sivil toplum örgütlerinde üyelik ve yöneticilik yaptığını dile getiren TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu eski Başkanı Gözde Çağlar’da bu süre zarfında kadınların topluma üretken olarak katılmaları, sosyal ve kültürel alanlarda söz sahibi olmaları, girişimcilik ruhuna sahip olmaları için gayret gösterdiğini hatırlattı ve şunları kaydetti:

“Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın davetine icabet edip, onunla siyaset yapmak için aday oldum. Kadına verdiği önem, onları iş sahibi yapma isteği, kadınlarımıza yeni iş kollarında meslek edindirme ve ekonomik olarak özgürlüklerini sağlamaları noktasındaki hassasiyeti toplumun her kesiminden takdir toplamaktadır. Ücretsiz olarak açtığı meslek edindirme kursları, ahşap oymacılık kursları, el işi ve nakış kurslarıyla kadınlarımızı hem evde oturmak yerine topluma kazandırma gayreti hem de bu işlerden para kazanmalarını sağlama azmi kadınlarımız arasında büyük mutluluk yaratmaktadır. Kadınların görmezden gelinmeye çalışıldığı, kadına şiddetin her geçen gün arttığı ülkemizde, kadın değerlerini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemesi, her katıldığımız toplantıda kadınlarımıza en yüksek ihtimamı göstermesi benim de Sayın Günaydın’ın şemsiyesi altında siyaset yapmam gerektiği kanısını oluşturdu. Atatürk’ümüzün izinden gidip kadınlarımızı toplumun en önemli bireyleri haline getirme gayreti içinde olmasına destek vermek ve kadınlarımızın hak ettiği ilgiyi görmesi için Başkanım Günaydın diyorum”

İBRAHİM CAN: BİRLİKTE KARDEŞÇE YAŞAMAK VE
ÖTEKİLEŞTİRİLMEMEK İÇİN BAŞKANIM GÜNAYDIN
2014-2019 döneminde birlikte çalışan ve yeni dönemde de Günaydın’a yol arkadaşlığı yapacak olan Alevi Bektaşi Derneği Üyesi İbrahim Can’da, 5 yıllık hizmet sürecinde Günaydın’ın kimseyi ötekileştirmediğine vurgu yaptı. İbrahim Can yaptığı açıklamasında şu görüşlerde bulundu:
“Başkanımla hizmet süremde gördüğüm hiç kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit mesafede hizmet götürüyor olmasıdır. Isparta’da birlik ve beraberliği sağlama adına ne kadar gayret gösterdiğini, ne kadar büyük uğraşlar içinde olduğunu bizzat kendi gözlerimle gördüm. Alevi-Bektaşi Dedelerimize ve canlara gösterdiği yakın ilgi ve alaka bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Gerek düzenlediğimiz etkinliklere sağladığı katkılar gerekse de bu etkinliklere ekibiyle birlikte bizzat katılması Alevi-Bektaşi canlar arasında büyük bir memnuniyet ve hoşnutluk sağlamaktadır. Cem evlerimize vermiş olduğu destek, bizleri hiç ayrı tutmaması, samimi ve içten davranışları gerek Alevi-Bektaşi canlarının gerekse de dedelerimiz arasında kendisine karşı büyük bir sevgi ve muhabbet oluşturmuştur. Bunun içinde 2014 seçimlerinde kendisine sazımızı, bu seçimlerde de Zülfikar’ı hediye ettik. Birlikte kardeşçe yaşamak ve ötekileştirilmemek için Başkanım Günaydın diyorum”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum