Türkiye Ondan Öğrendi

YSK İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını dün ilk kez Recep Özel'den öğrendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Mayıs 2019 09:35
Türkiye Ondan Öğrendi

YSK, AK Parti'nin talebi üzerine İstanbul seçimlerini iptal etti.
İstanbulk'lu seçmenler, 23 Haziran'da sandık başına giderek İBB Başkanı'nı seçecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti YSK Temsilcisi Isparta Milletvekili Recep Özel, "İstanbul'da seçimler yenileniyor, hayırlı olsun." dedi.

AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine kararının ardından canlı yayında açıklamalarda bulundu. Özel, YSK toplantısında Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aldığı mazbatanın iptali kararının alındığını duyurdu.

AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel'in açıklamalarından satır başları şöyle:
"Olağanüstü itiraz hakkımızı kullanarak delillendirmiştik, belgeye bilgiye dayandırmıştık. Özellikle sandık kurulu başkanlarının kamu görevlisi olmadığı yönünde ısrarcıydık. Sayım döküm cetvellerinin boş olduğu yönünde iddialarımız vardı. Kurul seçimlerin yenilenmesine karar verdi.

Talebimizin haklılığı YSK kararıyla teyit edilmiş oldu. Herkes hür iradesiyle karar katıldı. Karar yeter sayısıyla 7’ye 4 oyla karar çıktı. Mazbata iptal kararı da çıktı. Seçimin tarihi de 23 Haziran. Süreyi uzatmamak anlamında kısaltılabildiği kadar tarih biraz öne çekildi.

Milletimizin vereceği karar yine saygı duyacağız. Bir şaibe vardı biz şaibesiz bir seçim olmasını arzu ediyoruz. Yine milletin hakemliğine gidiyoruz. Siyasi partiler aynı adaylarla gidebilirler. Ölüm ve istifa halinde adayları değiştirebilirler.

Seçmen kütükleri yenilenmiyor. Sandık kurullarının teşkilleri yeniden kanuna uygun şekilde yapılacak. Yasaya uygun işlemler yapılacak yasa ne diyorsa o yapılacak. Büyükçekmece ve Maltepe görüşülmeye devam edilecek."

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum