Yarım Kalan Projelerde Bugün: Müze Ek Binası Tel Tel Dökülüyor!

Seçimlere 7 Ay Kaldı, Şükrü Başkan Yarım Kalan Projeleri Bir Türlü Bitiremedi!

Yayınlanma:
Yarım Kalan Projelerde Bugün: Müze Ek Binası Tel Tel Dökülüyor!

Isparta Belediyesi sorumluluk alanlarındaki kamu yatırımları bir türlü bitirilemiyor. Milli servetler tel tel dökülürken Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in vurdumduymaz tavırları dikkatlerden kaçmıyor.

Prof. Dr. Turan Yazgan Halı-Kilim ve Sergi Salonu ek binası hizmete açılmadan çürümeye başladı.

Bilindiği üzere sadece orta halli bir yağmurda şehir merkezinde birçok kullanım alanını su basıyor, şehre kar yağdığında ise dünya basını Isparta’yı manşetlerine taşıyor. Sorumlu habercilik anlayışımız gereği, can kaybının yaşanmaması Isparta’nın tekrar Türkiye’ye rezil olmaması için Halı-Kilim ve Sergi Salonu ek inşaatının bakım ve onarıma girmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

MHP’Lİ BAŞKAN YAPTIĞI İÇİN Mİ İLGİLENİLMİYOR?

Isparta Belediyesi tarafından dönemin Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın tarafından başlanan ve yarım kalan Prof. Dr. Turan Yazgan Halı-Kilim ve Sergi Salonu ek inşaatının yapım çalışmaları yıllardır bitirilemedi. Bitirilemediği yetmez gibi, binanın birçok yerinde dökülmeler başladı. Dökülen sıvaların ardından duvar demirleri dahi gözükmeye başladı. Gözüken o ki olası bir depremde yeni binada büyük hasarlar oluşacak.!

HİÇBİR PROJEYİ TAMAMLAYAMADI, MİLLİ SERVETLERİ ÇÜRÜMEYE TERK ETTİ

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, görevi devraldığı MHP’li Yusuf Ziya Günaydın’ın hiçbir projesini tam manasıyla bitiremedi.

Yıllar sonra sadece büyük kısmı TMSF’nin olmak kaydıyla Meydan AVM’yi hizmete açabilen Şükrü Başdeğirmen, ne yeni otogarı tamamlayabildi, ne güreş alanını yapabildi, ne de Prof. Dr. Turan Yazgan Halı-Kilim ve Sergi Salonu ek inşaatı tamamlayabildi.

Yarım kalan inşaatlar ise ne yazık ki kaderine terk edildi. Bunun son örneği ise Prof. Dr. Turan Yazgan Halı-Kilim ve Sergi Salonu ek inşaatı oldu. Muhabirlerimizin olay yerinde yaptığı incelemede devasal yapıtın sıvalarının ve bazı duvarlarının döküldüğü, hatta demirlerin ortaya çıktığı gözlemlendi. Belediye yetkililerinin yakın bir zamanda ciddi bir önlem almaması durumunda facia kaçınılmaz olacak. Ayrıca bölgenin çevre düzenlenmesinin yapılmadığı da dikkatlerden kaçmıyor.

SÖZÜNÜ YİNE TUTMADI!

2020 yılında yerel ve ulusal medyaya yansıyan bir habere göre ‘Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in seçim döneminde vermiş olduğu ‘hiçbir yatırım yarım kalmayacak, devam eden yatırımları tamamlayacağız’ açıklaması yer alıyor.

2020 yılındaki haberin devamında ise Gökçay Kavşağında bulunan Halı Kilim Müzesi ek inşaatı yapım işi mart ayında ihaleye çıkmış ve ihaleyi alan firma tesisi bitirmek için yoğun bir çalışma içerisine girdi” haberleri servis edildi. Ancak ne bina bitti, nede biten kısımlar kontrol altına alınabilindi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.