Zillet Ülkeyi Batağa Götürenlerin Namıdır

Zillet Ülkeyi Batağa Götürenlerin Namıdır

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Eylül 2019 09:44
Zillet Ülkeyi Batağa Götürenlerin Namıdır

İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan, ‘Ziller bilmez, millet bilir’ diyen AK Parti Milletvekili Recep Özel’e cevap verdi. İl Başkanı Tandoğan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İnşallah Rabbim bu dönem içerisinde hepimize Isparta'ya hayırlı hizmetler etmeyi nasip eder. Bu dönem merkeze bağlı köylerin gerçekten merkeze yakın olmasını istiyoruz. Yakın olalım ama hizmette uzak olmamayı istiyoruz. Bu 5 yıl içerisinde köylerimizin eksiklikleri varsa bu eksikleri gidermeyi arzu ediyoruz. Merkezde ne varsa köylerde de o olmasını istiyoruz.” Bu açıklama size ait değil sanırım sayın vekil, ya da balık hafızasına sahipsiniz diye düşünüyorum. Ben hatırlatayım; 25 Eylül 2019 da Isparta Öğretmenevinde Muhtarlarımıza yönelik vaatlerde bulunduğunuz da söylediniz!

Ortaya çıkıp köylerde yaşanan sorunları eksikleri 5 yılda çözeceğiz açıklaması yapıyorsunuz, sonrada siz köylere yapılanları bilmezsiniz diyorsunuz. Ya muhtarlarımıza yalan açıklamalarda bulundunuz sorun yok köylerde ya da aceleyle bana cevap vermeye çalışırken kendinizi yalanladınız. Evvela bir karar verin, hangi sözünüz hangi vaadiniz doğru, bizde o açıklamanın üzerinden siyaset yapalım Sayın Vekilim…

Bu zillet millet açıklamaları sizlerin telaş ve köşeye sıkıştığınızda yaptığınız iftira söylemlerinden başka bir şey değil… O kadar çok örnekle zilletin sahneye konuluşunu sizlere hatırlatmamıza rağmen hala anlayamadınız.
Sayın Recep Özel demişsiniz ki “Zillet bilmez, millet bilir”. Milletvekilliği yaptığı günden bugüne kadar söylemiş olduğu ender doğru sözlerden birisi bu. Gerçekten millet kendisine yapılanı bilir. Ve 31.Mart Yerel Seçimleri ve 24.Haziran İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sonuçları da bunu açıkça gösterdi. Şahsınız olarak Isparta’ nın sorunlarından çok İstanbul için ne kadar çok koşturduğunuzu bu millet iyi biliyor. Umarım buna cevap verebilirsiniz bebek katilinin kırmızı bültenle aranan kardeşini milletimizin vergileri ile ayakta duran TRT ekranlarına çıkaranlar mı, buna tepki koyanlar mı Zillet”

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına, yani kendi soydaşına, vatandaşına zillet diyen bir milletvekili herkesin vekili olamaz, oysaki milletvekili ayrım yapmadan adı üstünde Milletin vekilidir.

122 köye kurulan güneş panelleri kime ait sayın vekilim?

Köylünün vatandaşın bundan kazancı nedir? Duymak istediklerimiz bunlar sayın vekil.

Döktük dediğiniz asfalt yollar yenilir mi, içilir mi? Biz vatandaşımızın gelir kaynaklarını yok ettiniz üretim hayvancılık bitti diyoruz. Safsata açıklamalarla aklını çelmeye çalıştığınız Türk Milleti artık bunları yemiyor..

Biz mi çıkıp yaptık önümüzdeki 5 yıl köylerin sorunlarını çözeceğiz diye. La havle...

Sorun var ki, çözüm bekleyen sıkıntılar var ki, telaş siyasetiyle gaflar yapıyorsunuz.

Vatandaşımız aç, üretemiyor, kadınlarımız ocaklarında kaynatacak aş bulamıyor, valla bizler ne asfaltla, ne de kime hizmet ettiği belli olmayan güneş enerjisi panelleriyle karnımızı doyuramıyoruz. Üretmeyen bir Türkiye inşa ettiniz. Ülkemizin tüm fabrika ve kaynaklarını Katar başta olmak üzere birçok yabancı sermayeye sattınız. Satmaya da devam ediyorsunuz…

Her türlü tohumu, gübreyi, ilacı, eti, bakliyatı, samanı, dışarıdan alıyorsunuz, üretim adına hiçbir yatırımınız yok…

Artık vergilerle, trafik cezalarıyla, maliye gelirleriyle, Cumhuriyet döneminde yapılan fabrika, banka ve madenlerin yurt dışına satışıyla ayakta duran bir Türkiye var. Bence bu kadar yeter Sayın vekilim, ülkemizin geldiği şu durumdan utanç duyması gerekenlerin zillet sözünü kendileri benimsesin…
Laf gemisiyle, vaatlerle karında doymuyor tencere de kaynamıyor. Üç beş rakam vererek yaptığınız açıklamalar bizi; yani yüce Türk Milletini kandıramıyor…”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.