2011'de Nüfus sayımı yapılacak

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, önümüzdeki yıl nüfus ve konut sayımı yapılacağını söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Kasım 2010 18:05
2011'de Nüfus sayımı yapılacak

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ni (ADNKS) iyileştireceklerini ifade eden Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, nüfusun ekonomik ve sosyal profilini ortaya koyacaklarını açıkladı.

Sayımla ilgili gerekli hazırlıkları başlatıp pilot uygulamalara başladıklarını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Konut sayısı bizim için çok sorun değil. Ancak nüfusa ilgili daha derinlemesine bilgilere ihtiyacımız var. Çalışmayla nüfusun profilini ortaya çıkaracağız. ADNKS'yi iyileştirip insanlarımızın sosyal, ekonomik olarak nüfus ile ilgili bilgi edineceğiz. Yaşam, geçim şartlarını öğreneceğiz. Biz, tabii bir danışma kurulu oluşturduk, sivil toplumun da bu fırsatı değerlendirmesi çok yerinde olur. 2011 ülkemiz için önemli bir dönemeç olacak Kimseyi evine hapsetmeyeceğiz. Modern, yöntemlerle, Avrupa Birliği ülkeleriyle aynı zamanda sayımı yapacağız. Vatandaşın yaşam sürecini aksatmayacağız. Türkiye İstatistik Kurumu'nun gerek 2000 nüfus sayımını gerekse ADNKS'yi esas alan sayımları var. Gelecek yıl kanaatim o bunlar daha sıhhatli bir baza oturacaktır. "

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler