Kantinde İçkili Parti

Eskişehir'de bulunan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde geçtiğimiz Cuma akşamı '80'ler 90'lar' isimli parti düzenlendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Kasım 2010 21:06
Kantinde İçkili Parti

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi kantininde içkili parti düzenlendiği ifade edildi. Günler öncesinden okula asılan afiş ve sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan duyurulan partiye çok sayıda öğrenci ile üniversite de görevli bazı öğretim görevlileri katıldı.

 

 

Eskişehir'de bulunan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde geçtiğimiz Cuma akşamı '80'ler 90'lar' isimli parti düzenlendi. İçki içmenin serbest olduğu partiye "giriş artı içki 4 TL' yazan afişlerle öğrenciler davet edildi. Afişte, 'Tabi ki kantin partimizin vazgeçilmezi bira, yine partimizin baş tacı olacaktır' ifadelerine yer verildi. Afişin devamında içkinin yanında patatesin de verileceği belirtildi. Söz konusu içkili parti, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan da ayrıntılı olarak duyuruldu. İçkili partiye öğrenciler, afiş ve Facebook yoluyla şu ifadelerle çağrıldı: "Partimize her fakülteden öğrenci katılabilir. Yasak mı serbest mi diye kimse düşünmesin? Birlikte eğlenmek istediğiniz her arkadaşı alın gelin.İçecek olayına gelince.Tabi ki partimizin vazgeçilmezi bira, yine partimizin baş tacı olacaktır.Yiyecek olarak ise bira dan ayrı düşünülemeyen patates kızartması. Bira keyfini eşlik edecektir." Günler öncesinden afişlerle desteklenen partiye çok sayıda öğrenci ile üniversite de görevli bazı öğretim görevlileri katıldı. Bu tür içkili partilerin söz konusu fakültenin binasında sık sık düzenlendiği kaydedildi.

 

Aşırı miktarda içkinin tüketildiği partilerde zaman zaman taşkınlıkların da yaşandığı ifade edildi. İletişim Fakültesinde eğitim gören ve isminin açıklanmasını istemeyen bir grup öğrenci ise yaşananlara tepki gösterdi. Fakülteye eğitim almak için gittiklerini ancak zaman zaman bu tür içkili günlerin düzenlendiğini belirten söz konusu öğrenciler, "Biz buraya eğitim görmeye, geldik. Ama ne hikmetse terbiye, içkinin içilmesi için burada düzenlenen gecelerde bizler teşvik ediliyoruz. Herkesin özel hayatı olabilir ama toplumsal bu tür öğrencilere yönelik organizasyonlarda bu tür kötü alışkanlıkların teşvik edilmesi hoş değil. Herkes içkisini uygun ortam makul ve şartlarda içsin." diyerek duruma tepki gösterdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.