Kusura Bakmayın da Alamazsınız!

Son dönemin favori söylemi: “Hangi adayı göstersek bu seçimi alırız”. Aslında bu söylem, “Odunu aday göstersem siz saflar oy verirsiniz”in kibarlaştırılmışıdır.

AKP Milletvekili Recep Özel ile başlayan her adayla alırız furyasına MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz’da katıldı.

En son söyleyeceğimizi yazının başında söyledik zaten. Kusura bakmayın ama hiç biriniz ‘Hangi adayla çıkarsak alırız’ türünden komplekslere girmeyin. Zira alamazsınız.

Artık “Dededen doğruyolcu” siyaseti bitti. Millet yavaş yavaş uyanıyor. Eğer bir seçimi almak istiyorsanız; ve bu seçim hele hele yerel seçimse doğru isimler üzerinde durmanız şart oldu.

Ne AKP, ne MHP, Ne CHP, ne de başka bir siyasi parti yanlış isimle seçim kazanamaz. Hele hele Isparta’da hiç kazanamaz. AKP’nin en güçlü olduğu dönemde Hasan Balaman’ı sandığa gömen, ardından deve kesen Ispartalı; artık AKP’li diye, MHP’li diye yada CHP’li diye Ali’ye Veli’ye oy vermez.

Nedir Ispartalının bu konudaki kriteri ayrı bir tartışma konusu. Ama anlatmaya çalıştığımızın özeti şudur; Ispartalı bu seçimde ince eleyip sık dokuyacak. Belirlenecek adaya göre oy vereceğini söyleyen farklı partilere mensup bir çok isim var. Evet, adam AKP üyesi ama ‘ben falancaya AKP’den de aday olsa oy vermem’ diyebiliyor. CHP’ye üye olan bir kişi, ‘ben o adama oy vermem gider falanca partiye oy veririm daha iyi’ diyebiliyor.

Ortak kanaat şudur ki; “Memlekete hizmet edebileceğini düşündüğüm adamın partisine bakmam”

Bence tüm siyasilerin bu durumu dikkate alması gerekiyor. Aksi halde sandıktan hiç beklenmedik sonuçlar çıkar ve üzülürler.

Kamuoyunda bugünkü yaşanan algıya gelirsek;

Isparta’da siyasiler ikiye ayrılır:

1- Isparta ile alakası olmayanlar.

2-Isparta ile alakası var gibi görününler.

Ispartalı artık, seçeceği siyasilerin Isparta ile alakası olmasını istiyor. Isparta dışında il il gezecek, açılışlara parti toplantılarına katılacak siyasilerden yani Isparta ile alakası olmayanlardan hoşlanmadı Ispartalı.

Aynı zamanda Isparta’da boş vakit geçiren yani Isparta ile alakalı gibi görünen siyasilerden de hoşnut olmadığını söylemek lazım.

Ne diyelim hayırlısı…

Hangi adayla girerse girsin seçimi kazanacak partilerimize yürekten başarılar diliyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum
Bora TÜFEKLİ Arşivi
SON YAZILAR