Yalvaç OSB'si Sanayi Sitesi Olacak

Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) Küçük Sanayi Sitesi'ne dönüştürülmesi talebine, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı olumlu görüş bildirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Kasım 2010 19:40
Yalvaç OSB'si Sanayi Sitesi Olacak

Yalvaç Belediyesi'nin Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) Küçük Sanayi Sitesi'ne dönüştürülmesi talebine, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı olumlu görüş bildirildi. 

Belediyeden verilen bilgiye göre, Bakanlık, OSB'nin Küçük Sanayi Sitesi olarak değerlendirilmesi için gerekli şartların yerine getirilmesiyle konuya sıcak baktığını resmi yazı ile iletti. 
 
Bakanlığa bağlı Küçük Sanatlar ve Sanayi Bölgeleri ve Siteleri Genel Müdürlüğü, 9 Ağustos tarihli resmi yazısında OSB'nin Küçük Sanayi Sitesine dönüştürülmesi için 4 madde belirterek bunların halledilmesini istedi. 
 
Bakanlığında belirttiği şartların yerine getirilmesi için OSB'de payı bulunan İl Özel İdaresinin bu payı devrettiğine ilişkin İl Genel Meclisi kararı alması gerekiyor. Haziran ayında Yalvaç Belediyesi tarafından İl Özel İdaresine yazılan resmi yazının İl Genel Meclisi gündemine alınması için başvuruda bulunmadığı belirtilirken, bu kararın alınması ile birlikte OSB'nin belediyeye devrinin mümkün olacağı kaydedildi. 
 
Yalvaç Belediyesi tarafından yaptırılan imar planında OSB'nin Küçük Sanayi Sitesi olarak plana işlenebilmesi için bu işlemlerin bir an evvel bitmesi gerektiğine değinen Belediye Başkanı Tekin Bayram, ''Plana bunu işletebilirsek imar planı değişikliğine gitmeye gerek kalmadan hemen yatırımcılara yer tahsisi yapmaya başlayacağız. O nedenle biz acele ediyoruz ama İl Genel Meclisi'nden karar bir türlü çıkmadı'' dedi. 
 
Yalvaç'a yatırım yapmak isteyen yatırımcılar olduğunu ve belediyeden yer tahsisi istediklerini tekrarlayan Başkan Bayram, belediyenin böyle bir yerinin olmadığını, OSB'nin kalkması ve Küçük Sanayi Sitesi sahası olarak belirlenmesi ile yatırımcıların önünün açılacağını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler