Mustafa KAHRAMAN

Mustafa KAHRAMAN

Belediye Başkan Adayları Önemli Ama...

Isparta’da siyasetin nabzı son günlerde çok hızlı atıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi hariç  diğer partiler başkan adaylarını tek tek belirlerken şimdi de sıra belediye ve il genel meclisi adaylarına çevrildi.

 

Mart 2014 yerel seçimlerinde son nüfus oranlarına göre bir değişiklik olmaz ise 28+3 yeni  belediye meclisi üyesi ve 34 yeni il genel meclisi üyesi seçimi de yapılacak.

 

Yerel seçimde vatandaş öncelikle belediye başkan adaylarının şahsına, vizyonuna, misyonuna ve adayın vaatlerine göre  oyunu kullanıyor.

 

Ama belediye başkanı adayı kadar çalışma arkadaşları da önem taşıyor. Neticede başkanın kim olduğu kadar çalışma arkadaşlarının da kim ve kimler olduğu önemli.

 

Isparta’nın şu anki genel durumuna bakacak olursak Ak Parti hariç diğer partiler  başkan adaylarını açıkladı ve belediye meclisi üyeliği için bazı partilerde istifalar yaşandı.

 

Burada belediye başkanlığını kim ve hangi parti kazanırsa kazansın meclisteki çalışma arkadaşlarıyla mutlak uyum içinde olmalı.

 

Bunun için belediye meclis listeleri oluşturulurken partiler her kesime hitap edecek, şehri daha ileriye götürecek vizyonu, misyonu, toplumda saygın bir yeri olmalı. İşinde başarılı, sosyal çevresi ve projeleri olan kişilerden seçilmedi.

 

Sözün özü partiler  belediye meclisi ve il genel meclis üye listelerini belirlerken en az belediye başkanının kim olduğu kadar meclis üyelerinin de kim olduklarına dikkat etmeli. Aday listelerini ona göre belirlemeli.

 

Genciyle tecrübelisiyle seçilecek olan yeni meclis üyeleri şehrin tamamına hitap edecek şekilde olmalı.

 

Ancak o zaman Isparta yıllardır beklenen, özlenen uyumlu çalışma ortamı sağlanabilir.

 

Ancak o zaman Isparta’ya hizmetin en iyisi yapılabilir.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum
Mustafa KAHRAMAN Arşivi
SON YAZILAR