Mustafa KAHRAMAN

Mustafa KAHRAMAN

İyi Ki Varsın Barida…

Şehrin Yeni Yıldızı sloganıyla hizmet vermeye başlayan, Isparta’nın marka değerine değer katan Barida Hotels’in Isparta’daki varlığı hemen hemen her kesim için büyük bir şanstır..

Barida Hotel’s açıldığı günden bugüne kadar düğünlerden toplantılara, kongrelerden sergilere, seminerlerden çeşitli organizasyonlara kadar bir çok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır ve yapmaya devam edecektir..

Ayrıca Emitt Fuarında ve ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nda Isparta’nın tanıtımını kendi imkanlarıyla yapmayı başarmıştır. Bünyesinde yaptığı organizasyonlarla Bengü, Ozan Doğulu gibi sanatçıları getirerek Isparta’nın tanıtımında da etkili bir rol oynamıştır Barida Hotels…

Otelin varlığı ile Isparta’da kaliteli, temiz ve güvenilir mekan eksiliği de giderilmiştir.

Hatta son dönemlerde çeşitli işyerlerine isim konusunda da öncülük etmeye başlamıştır Barida Hotel’s..

Şu anda Isparta’da faaliyette olan Barida Mobilya ve Barida İnternet Kafe bunlara örnek verilebilir. Sanırım ileriki zamanlarda Barida’nın isminden esinlenen daha çok işyeri olacaktır.

Ancak son günlerde otelin imar planı tadilatı konusunda bazı sevimsiz gelişmeler yaşanmıştır.

Kendi adıma bu gelişmelerin sonucu değiştirmeyeceğini düşünüyorum. Yoksa aksini istemek ve beklemek çok büyük bir haksızlık olurdu..

Bu otelin ilk gününden bu gününe kadar kimlerin beş kuruş menfaat beklemeden çabaladığını çok iyi bilen birisi olarak, 

Bırakalım da otel Şehrin Yeni Yıldızı olmaya yeni organizasyonlar ve yeni sanatçılar getirmeye devam etsin…

Bırakalım da işletme müdürü Vedat KÖFTECİ önderliğinde yaklaşık 150 kişinin çalıştığı ve evine ekmek götürdüğü mekan günden güne daha ileriye giderek çalışmaya devam etsin…

Bırakalım da yatırımını 120 km öteye kurup hiçbir ekonomik kaygı duymayacak olmasına rağmen onca yıllık birikimini Isparta’da değerlendiren Sami ÖNGÖR pişman olmasın,

Bırakalım da Ispartalılar ve şehir dışından konaklamaya gelenler otelin tadını çıkarmaya devam etsin..

Bırakalım da otelin isminden esinlenerek açılan işletmeler açılmaya devam etsin..

Uzun lafın kısası bırakalım da Isparta büyümeye devam etsin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
Mustafa KAHRAMAN Arşivi
SON YAZILAR