Mustafa KAHRAMAN

Mustafa KAHRAMAN

Sıra Geldi Meclis Adaylarına...

30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Isparta’da siyasetin nabzı çok hızlı atmaya başladı.

 

Partiler başkan adaylarını tek tek belirlerken şimdi de sıra belediye ve il genel meclisi adaylarına çevrildi.

 

İlk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi belediye ve il genel meclisi üyesi aday listesini açıkladı. Açıkcası bazı kişilerin listede olması beklenirken isimleri yoktu. Sanırım listede ismini göremeyenler yada başka isimleri görenler büyük hayal kırıklığı yaşıyor.

 

Ve bu tartışmalar seçim sonuna kadar devam edecek.

 

Neticede yerel seçimde vatandaş öncelikle belediye başkan adaylarının şahsına, vizyonuna, misyonuna ve adayın vaatlerine göre  oyunu kullanıyor.

 

Ama belediye başkanı adayı kadar çalışma arkadaşları da önem taşıyor. Başkanın kim olduğu kadar çalışma arkadaşlarının da kim ve kimler olduğu önemli.

 

Bunun için belediye meclis listeleri oluşturulurken partiler her kesime hitap edecek, şehri daha ileriye götürecek vizyonu, misyonu, toplumda saygın bir yeri olmalı. İşinde başarılı, sosyal çevresi ve projeleri olan kişilerden seçilmedi.

 

Sözün özü partiler  belediye meclisi ve il genel meclis üye listelerini belirlerken en az belediye başkanının kim olduğu kadar meclis üyelerinin de kim olduklarına dikkat etmeli. Aday listelerini ona göre belirlemeli.

 

Genciyle tecrübelisiyle seçilecek olan yeni meclis üyeleri şehrin tamamına hitap edecek şekilde olmalı.

 

Hangi parti, hangi başkan, hangi meclis üyeleri seçimi  kazanırsa kazansın;

Ancak o zaman Isparta yıllardır beklenen, özlenen uyumlu çalışma ortamı sağlanabilir.

 

Ancak o zaman Isparta’ya hizmetin en iyisi yapılabilir.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
Mustafa KAHRAMAN Arşivi
SON YAZILAR