Mustafa KAHRAMAN

Mustafa KAHRAMAN

En İyi Çözüm Çözümsüzlüktür...

Isparta’nın en büyük sorunlarından olan trafik ve park yeri sorununun çözümü “En İyi Çözüm Çözümsüzlüktür” sözünü aratmayacak şekilde çözülmeden aylar hatta yıllardır bekliyor..

 

2011 verilerine göre il genelinde 53 bin 975 araç bulunan ve ülke ortalamasına göre kişi başına araç oranında yüksek sıralarda olan Isparta’da park yeri ve dolayısıyla trafik sorunu bir türlü çözülemiyor.

 

Hal böyleyken de özellikle akşam 17:00 - 18:00 arası Isparta trafiği İstanbul’un sıkıcı trafiğini aratmıyor.Hele birde buna zaman zaman 3 sıraya kadar çıkan uygunsuz parklar da eklenince durum iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

 

Düşünün bir kere otobüs durağına bir araç park ediyor, haliyle otobüs durağa yanaşamıyor, yanaşamadığı için hem geç kalıyor hem trafiği tıkıyor. Birde üstüne üstlük  son durağa geç geldiği için vatandaştan fırça yiyor.. Trafik polisleri de sıkışan trafiği açmak için soğukta dakikalarca uğraşıyor.

 

Aslında hemen hemen her gün yaşanan bu durumun en büyük sebebi Isparta’da yeterince park yerinin olmaması. Hepimizin başına gelmiştir sanırım çarşı merkezinde bir işiniz var ve aracınızla geldiniz park yeri bulmak için bazen aynı yerde en az 2 tur attığınız..

 

Oysa ki park yeri olsaydı dakikalarca park yeri aramazdınız ve haliyle  trafikte de bu kadar sıkışıklık olmazdı.

 

Park yeri çözümü için Eski Özel İdaresi binasının yerine park yeri yapılması gündeme gelmişti ama yapılan anketlerden “Otel” çıktı..

 

Geçenlerde değerli bir büyüğüm  bu konu hakkında konuşurken bir öneri sundu ve bence de çok mantıklıydı..

Öneri şuydu: Şu an için inşaatı durmuş, atıl duran fakat park yeri kullanılabilecek durumda olan ITKM inşaatının otoparkını geçici süre ile devreye sokulması..

 

 Ne dersiniz, sizce de geçici dahi olsa Isparta trafiğine çözüm olabilir mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum
Mustafa KAHRAMAN Arşivi
SON YAZILAR