Mustafa KAHRAMAN

Mustafa KAHRAMAN

Nedir Bu Isparta Sevgisi?

Nasıl bir memlekettir bu Isparta?

Bu sorunun cevabını gelin birlikte arayalım…


Batı Akdeniz’de yer alan Isparta Göller açısından zengin olduğu kadar ile tayin olan Bürokratların akıl almaz Isparta sevgisi açısından da oldukça zengindir.

 

Örneğin ile yeni gelen bürokrat kraldan çok kralcı olur ve büyük Isparta sevgisini anında vücudunda hisseder. Sorunsuz il olan Isparta medya bolluğu açısında da şov için biçilmiş bir kaftandır adeta.

 

Alın size birkaç örnek

 

İlin en büyük mülki amiri bir anda siyasete girer ve Isparta’nın mebusu oluverir. Isparta için savaşacak en büyük kahraman ilan eder kendisini.

 

Sonuç: Isparta mebusudur ama daha önce görev yaptığı illere hassasiyeti daha fazladır. Nerde kaldı senin çakma Isparta milliyetçiliğin?

 

Ah ilim şehri Isparta! Sen neler göreceksin daha. Vücudunda bulunan tek üniversite ile ilim ve bilim şehri olma yolunda daha 40 fırın ekmek yemen lazımken dua etmelisin devletimize. Bak İlim ve Bilim şehri olman için savaş açtı devlet!

 

Yakaören’de; kendi öz evladından kaçan gazları alkışlarla o kapattırmadı mı?

Onca Vekil varken Uluborlu-Senirkent yolunun sorununu Bakan’a bir telefonu ile çözüvermedi mi?

 

(Yıllar geçti ama yolda hala bir çözüm yok) Birlikte çalıştığı bürokrata o sahip çıkmadı mı? Önce canım evladım, aslanım dedi, sonra seni istemiyorlar kusura bakma dedi. Odasını, makam aracını aldı.

 

 ITSO seçimlerinde bile düğmeye basmadı mı? Bölünmeyin dedi. Daha ne yapsın…

 Son olarak kimsenin cesaret edemeyeceği Said Nursi Sempozyumu düzenlemedi mi?

 

Sanırım artık onunda hakkıdır Isparta’da siyaset. Onca öz evladının yapamadığını bir telefonla bir çırpıda hallediveren Isparta’nın gülünün hakkıdır siyaset. Hem de öyle Ankaralar  da falan değil, Isparta’nın tam göbeğinde…

 

 Allah’tan Sayın Başbakan Isparta için canını dişine takan bu zaatı temayüller gereği emekliliği geldi deyip de Ankara’ya falan çekmez.

 

Maazallah Ispartalı onsuz ne yapar sonra?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum
Mustafa KAHRAMAN Arşivi